Ateliér Víta Mádra - fotografická škola - Posuňte své možnosti :-)               facebook blog twitter instagram pinterest linkedin
foto
Vít Mádr se živí jako reklamní a portrétní fotograf od roku 1988. Mimo to se zabývá od roku 2004 lektorskou a konzultační fotografickou činností. Jeho profesní prezentace je na http://www.studiomadr.cz. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR. Kurzy provozuje pod www.afop.cz, pod záštitou Ondřeje Neffa - www.digineff.cz.
Typy kurzů: individuální konzultace a kurzy, firemní akce a workshopy, půl - jedno - vícedenní kurzy, komplexní vzdělávání, dílny, workshopy.

uvod    kurzy      lektor      blog       kontakt
                                                                                                                                                                                                    


KURZ: Práce se studiovým světlem - kurz v Praze a v Brně
produktová - portrétní - fotografie

Přihlášení, ceny, termíny - viz níže
Pořizujete si nový ateliér?
Potřebujete rady, jak na to? Rozměry, nátěry, výška stropu,...
Jak si poradit i s nedokonalým prostorem?
Nechcete zbytečně utrácet za vybavení? Chcete koupit jen to důležité?
Jaké jsou potřebné parametry, aby vybavení sloužilo?
Jak začít v ateliéru hned pracovat a to kvalitně?

Základní - stratovací kurz pro všechny, kteří pracují nebo budou pracovat v ateliéru.
Pro ty, kteří se chtějí fundovaně seznámit s prací se studiovými světly
Komplexní základy svícení pro fotografickou praxi
Světelné fotografické variace pro produktovou a portrétní fotografii, pro začátečníky a mírně pokročilé
Práce s odraznými deskami
Praktické rady pro práci se zábleskovými světly, výhody a srovnání s denním a žárovkovým svícením
Na co se zaměřit, pořizujeme-li záblesková světla
Absolventi získají nutný základ pro zvládnutí svícení pro většinu fotografických disciplín
Na kurz volně navazují kurzy: Základy reklamní a produktové fotografie, Pokročilé techniky v produktové fotografii, Portrétní ateliérová fotografie, Pokročilá portrétní fotografie

foto  foto  foto  foto

To, že fotografie je malba světlem provází fotografickou praxi po celou dobu její existence. Bez dobrého a sofistikovaně vyladěného světla neuděláme dobrou fotografii. Jiné světlo bude potřebovat jednoduchá krabička, jiné válcovitý předmět a zcela jinou světelnou techniku použijeme pro fotografování lesklých předmětů. Zrovna tak bude rozdílné svícení při fotografování dětí a jiné při fotografování ředitele firmy. Svícení různých motivů je základním předpokladem prvotřídní fotografie a zároveň vizitkou mnoha profesionálních fotografů. Pojďte i Vy proniknout do tajů malby světlem.

V kurzu se seznámíte s potřebnými rozměry ateliéru, s možnostmi nátěrů stěn, s potřebným základním vybavením. Lektor poradí, jak se zařídit, když nemáme vše tak, jak bychom si představovali.

To, že ještě dobře neovládáte práci se studiovými světly není na závadu. Právě to se take na tomto kurzu naučíte.
Kurz Hra se světlem vám krok za krokem odhalí všechny oblasti nejen ateliérového, ale i exteriérového svícení. Praktická část je pak věnována ateliérovému svícení, kde si pod vedením zkušeného profesionálního fotografa Víta Mádra sami vyzkoušíte různá řešení světelné atmosféry jak v oblasti produktové, tak i v oblasti portrétní fotografie. Získané znalosti problematiky svícení potom absolventi kurzu mohou uplatnit i v jiných fotografických disciplínách – fotografie aktu, módy, architektury, interiérů, krajinářské fotografie a podobně.

Volným pokračováním tohoto kurzy jsou kurzy Základy reklamní fotografie, Profesionální portrét s Vítem Mádrem a kurz Modelingová fotografie – fotografický workshop s Vítem Mádrem, kde si účastníci nejen zopakují základy práce se světlem, ale hlavně se naučí všechny kompozice doladit nejen po světelné stránce, ale i kompozičně a scénicky tak, aby výsledné fotografie splňovaly svůj účel nejen po formální, ale po obsahové stránce.

Základní body kurzu:

-          Základy exponometrie

-          Problematiku barevnosti světla

-          Práci se zábleskovými světly

-          Teorii světelné kompozice

-          Svícení jednodušších i složitějších světelných scén produktových i portrétních

foto foto 

Čemu se budeme věnovat:
Začátek kurzu je věnován světelné kompozici v produktové fotografii. V teoretickém úvodu se obeznámíme s jednotlivými druhy světel, teplotou chromatičnosti, exponometrií a nutnými předpoklady pro vznik dobré produktové fotografie. Ukážeme si různé světelné scény s několika různými zdroji světla a řekneme si, jak jich docílit. Na řadu přijde i fotografická technika – světla, doplňky a práce s nimi. V praxi si pak vyzkoušíme práci fotografa při základních světelných kompozic od jednoduché krabičky po složitější nasvětlování skleněné lahve.

Odpolední část bude zaměřena na hru se světlem a modelkou. Krátký teoretický úvod bude věnován problematice svícení lidí, povíme si něco o druzích portrétu a jejich svícení a probereme různé fotografické disciplíny v oboru práce s modelem. Pak bude následovat bohatá praxe, tentokrát s profesionální modelkou. Naučíte se, jak jednoduché portrétní fotografie, tak i složitější portrétní scény. Chybět nebudou základní studiové scény: bílá na bile a černá na černé.

Cíl kurzu:
Cílem kurzu je naučit se nasvítit a správně exponovat základní fotografické scény. Je kladen důraz zejména na produktovou a portrétní fotografii, ale dozvíte se i o svícení architektury, interiérů, krajiny a dalších námětů. Získáte take znalosti, které můžete zúročit, budete-li si studiová světla teprve kupovat. Po absolvování byste měli být schopni samostatně realizovat běžné světelné kompozice a zbytek záleží už jen na Vašich tvůrčích záměrech.

Komu je kurz určen:

Kurz je určen začínajícím i pokročilým amatérským fotografům, kteří už nechtějí při snímání postupovat metodou pokus – omyl, ale chtějí poznat zákonitosti práce se světlem a přivést tak své představy do zdařilé podoby. Kurz nevyžaduje znalost exponometrie či práce v ateliéru. Očekávána je schopnost ovládat základní funkce svého fotoaparátu. Kurz je také určet těm fotografům či fotografkám, kteří mají zájem začít pracovat se studiovými světly a  chtěji si ověřit v praxi, k čemu jim bude toto vybavení dobré a získají znalosti, jak jej využívat.

Upozornění: Vzhledem k osobní povaze pořizovaných snímků slouží fotografie pouze ke studijním účelům frekventantů a je zakázáno je jakkoli dále šířit. V případě zájmu může lektor a modelka udělit souhlas k využití fotografie do portfolia autora.

Poznámka: Přineste si s sebou vlastní fotoaparát (DSLR) s objektivy.

foto foto

Uvedené fotografie jsou z tohoto kurzu.

Lektor kurzu: Vít Mádr, www.studiomadr.cz
Vít Mádr pracuje od roku 1988 jako reklamní a portrétní fotograf. Je členem Asociace profesionálních fotografů. S lektorskou činností se zabývá od roku 2004, nyní lektoruje samostatně. Více o lektorovi na stránce lektor.

Přihlášení, ceny, termíny: 

Přihlášením na kurz potvrzujete, že souhlasíte s obchodními podmínkami

Termíny jsou uvedeny na hlavní stránce.

Cena celodenního kurzu: Kč 2.190,- včetně DPH.

Časový harmonogram kurzu: 9:15 - 16:45, v poledne hodinová pauza na oběd.

Místo konání: 

Brno - atelier, Chládkova 8, Brno-Žabovřesky

Praha - bude upřesněno

Přihlašování na kurz:

Přihlaste se pomocí emailu fotoskola@madr.cz 

V emailu zašlete tyto informace:

vaše jméno a příjmení

popřípadě název firmy, IČ, DIČ

adresu

telefon

o jaký kurz máte zájem (S1)

termín kurzu

váš email

Pokud vám do tří dnů nepřijde email se zálohovou fakturou, kontaktujte provozovatele prostřednictvím emailu znovu, připište však, že jde o druhé přihlášení.

______________________________________________________________

            Asociace profesionálních fotografů                          Fotopartner
Asociace profesionálních fotografů     Fotopartner - fototechnika      Vít Mádr - fotostudio
__________________________________________________________________________________________
Ateliér Víta Mádra - fotografická škola - www.fotoskola.madr.cz - kontakt: fotoskola@madr.cz
úvod   -   kurzy   -   lektor   -   blog   -   kontakt
Copyright: Vít Mádr (C) 2013 a dále, zákaz kopírování jakéhokoliv obsahu z těchto stránek bez vědomí autora
: