Ateliér Víta Mádra - fotografická škola - Posuňte své možnosti :-)               facebook blog twitter instagram pinterest linkedin
foto
Vít Mádr se živí jako reklamní a portrétní fotograf od roku 1988. Mimo to se zabývá od roku 2004 lektorskou a konzultační fotografickou činností. Jeho profesní prezentace je na http://www.studiomadr.cz. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR. Kurzy provozuje pod www.afop.cz, pod záštitou Ondřeje Neffa - www.digineff.cz.
Typy kurzů: individuální konzultace a kurzy, firemní akce a workshopy, půl - jedno - vícedenní kurzy, komplexní vzdělávání, dílny, workshopy.

uvod    kurzy      lektor      blog       kontakt
                                                                                                                                                                                                    


KURZ: Základy produktové a reklamní fotografie - kurz v Praze a v Brně

Teoretická a praktická část věnovaná problematice profesionální reklamní produktové fotografie
Komunikace se zákazníkem, spolupráce s grafikem
Kalkulace fotografických prací
Modelování předmětu světlem
Bezestínové fotografování s podsvětlením produktu
Problematika podsvícení s cílem zachování kontury produktu
Základy fotografování lesklých předmětů
Fotografické vybavení
Kurz volně navazuje na kurz Hra se světlem, jeho absolvování však není podmínkou
Pro připomenutí praktické části tohoto kurzu je kurz Základy produktové fotografie, který je půldenní a je bez teorie
Pro další rozšíření znalostí studentů je určen navazující kurz: Pokročilé techniky v produktové fotografii, tento další kurz je již zcela bez teorie a po celou dobu se fotografuje

Snad každý uživatel digitálního fotoaparátu uvažuje nad tím, jak zlepšit výsledek svých fotografií. Jedni proto, aby dostali ze svého přístroje maximum pro své potěšení, druzí třeba z důvodů, aby výsledné fotky měly skutečně špičkovou kvalitu a bylo je možné využít v komerční branži.
 Kurz Základy produktové a reklamní fotografie poodhaluje tajemství skutečné reklamní fotografie. Volně navazuje na kurz Hra se světlem, jeho absolvování však pro zájemce o tento kurz není podmínkou, protože i v tomto kurzu si absolventi zopakují základy svícení. Všechny fotografické práce absolvované v rámci tohoto kurzu budou již „dotažené“ do konce, vytvořené tak, jako by se měly předložit klientovi. Po absolvování tohoto kurzu budou absolventi připraveni řešit i složitější fotografické zakázky.

foto   foto  

V první části se dozvíte vše o postupu při přípravě zakázky, při jejím projednávání s klientem a to, jak zakázku kalkulovat. Dále si  osvojíte základní pravidla kompozice obrazu, naučíte se správně stanovit expozici a seznámíte se s osvětlovací technikou. V praktické části se naučíte „vymodelovat“ světlem produkt – od jednoduchého až po složitější a lesklé produkty. Na rozdíl od kurzu Hra se světlem zde všechny snímky budou realizovány včetně scénického řešení. Praktická část bude korunována složitějšími fotografickými scénami.

foto   foto

Na semináři Základy produktové a reklamní fotografie porozumíte pojmům a technikám:

kompozice obrazu

práce s flashmetrem

stanovení správné expozice

volba ohniskové vzdálenosti objektivu

doporučené příslušenství

používání osvětlovací techniky

modelování předmětu světlem

postupy a triky v reklamní fotografii

aranžované zátiší

Seminář je určen:
Pro všechny příznivce digitální fotografie, kteří se chtějí seznámit s profesionálními principy práce ateliérového produktového fotografa a naučit se používat fotoaparát v ateliérovém prostředí.
Úrovní prezentovaných informací je seminář určen pro zapálené pokročilejší amatéry.

 

Upozornění: Vzhledem k osobní povaze pořizovaných snímků slouží fotografie pouze ke studijním účelům frekventantů a je zakázáno je jakkoli dále šířit. V případě zájmu může lektor udělit souhlas k využití fotografie do portfolia autora.

Poznámka: Přineste si s sebou vlastní fotoaparát (DSLR) s objektivy.

foto   foto

Uvedené fotografie jsou z tohoto kurzu.

Lektor kurzu: Vít Mádr, http://www.studiomadr.cz
Vít Mádr pracuje od roku 1988 jako reklamní a portrétní fotograf. Je členem Asociace profesionálních fotografů. S lektorskou činností se zabývá od roku 2004, nyní lektoruje v rámci Ateliéru Víta Mádra, který je součástí Ateliéru fotografické praxe - AFOP - www.afop.cz. Více o lektorovi na stránce lektor.

Přihlášení, ceny, termíny: 
na webu AFOP:
http://afop.cz/kurzy/tema/zaklady-produktove-a-reklamni-fotografie/______________________________________________________________

Digineff                       Afop                        Asociace profesionálních fotografů                        pronájem ateliéru Brno                        Fotopartner
   Digineff                 Ateliér fotografické praxe   Asociace profesionálních fotografů  Pronájem ateliéru v Brně         Fotopartner - fototechnika
__________________________________________________________________________________________
Ateliér Víta Mádra - fotografická škola - www.fotoskola.madr.cz - kontakt: fotoskola@madr.cz
úvod   -   kurzy   -   lektor   -   blog   -   kontakt
Copyright: Vít Mádr (C) 2013 a dále, zákaz kopírování jakéhokoliv obsahu z těchto stránek bez vědomí autora