Ateliér Víta Mádra - fotografická škola - Posuňte své možnosti :-)               facebook blog twitter instagram pinterest linkedin
foto
Vít Mádr se živí jako reklamní a portrétní fotograf od roku 1988. Mimo to se zabývá od roku 2004 lektorskou a konzultační fotografickou činností. Jeho profesní prezentace je na http://www.studiomadr.cz. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR. Kurzy provozuje pod www.afop.cz, pod záštitou Ondřeje Neffa - www.digineff.cz.
Typy kurzů: individuální konzultace a kurzy, firemní akce a workshopy, půl - jedno - vícedenní kurzy, komplexní vzdělávání, dílny, workshopy.

uvod    kurzy      lektor      blog       kontakt
                                                                                                                                                                                                    


KURZ: 
Večerní fotoškolamírně pokročilí i začátečníci - Brno
Kurz pro mírně pokročilé amatéry a začínající profesionály
10 večerních lekcí v ateliéru - 1x týdně po třech hodinách
Komplexní základní fotografické vzdělání
Úvod do fotografické techniky
Kompozice, exponometrie, práce se světlem
Produktová, portrétní, modelingová fotografie
Fotografie architektury, krajiny, street fotografie
Samostatné práce - domácí úkoly

   


Kurz Večerní škola fotografie se liší od kurzu Víkendová škola fotografie a Letní škola fotografie tím, že se jedná kurz probíhající v odpoledních až večerních hodinách ve všední den a nezatěžuje tedy studenty nutností si udělat celodenní volno. Vzhledem k tomu, že kurz probíhá v pozdně odpoledních až večerních hodinách, je výuka situována především do ateliéru. Praktické dovednosti pak studenti získávají při řešení domácích úkolů, které jsou dále lektorem hodnoceny.

     

Večerní škola fotografie pro začátečníky je určena především začínajícím nebo jen lehce pokročilým fotografům, kteří se chtějí seznámit s teoretickými a praktickými základy digitální fotografie. Dlouhodobý kurz vyjde od základního nastavení fotoaparátu a provede vás přes práci s expozicí a kompozicí až k ochutnávce všech fotografických žánrů. Na konci kurzu budete mít široký fotografický přehled a budete si tak moci vybrat, ve které fotografické disciplíně se budete dále rozvíjet!

Velkou výhodou oproti jednorázovému setkání je návaznost lekcí, ve kterých mají studenti možnost konzultovat nejen zadané a následně zpracované úkoly, ale také jakékoli své fotografie z předchozího fotografování.

Obsah výukových lekcí:

   Lekce 1: Úvod do fotografické techniky, základy ovládání fotoaparátu

   Lekce 2: Kompozice, exponometrie, pokročilé ovládání fotoaparátu

   Lekce 3: Dokumentární fotografie a krajinářská fotografie - úvod

   Lekce 4: Fotografie architektury - úvod

   Lekce 5: Hodnocení domácích úkolů – dokument; Produktová fotografie - úvod

   Lekce 6: Hodnocení domácího úkolu – architektura; Produktová fotografie – praxe

   Lekce 7: Hodnocení domácího úkolu – krajina; Produktová fotografie – zátiší, makro

   Lekce 8: Hodnocení domácího úkolu – zátiší; Portrétní fotografie - úvod

   Lekce 9: Portrétní fotografie – praxe se světly

   Lekce10: Portrét v přirozeném prostředí a modelingová fotografie

Ve většině případech budete dostávat lehčí i sofistikovanější úkoly, abyste si právě probranou látku bezproblémově osvojili. Návaznost úkolů a následná konzultace vašich prací s lektorem je obrovskou výhodou oproti jednodennímu setkání.

Všechny přednášky jsou doplněny dataprojekcí, abyste viděli probíranou problematiku i s názornými ukázkami.

 

Cílem kurzu:

Seznámíte se se způsobem fotografování různých fotografických žánrů a nahlédnete do jednotlivých fotografických oborů. Zvládnutí základních principů techniky fotografování je samozřejmostí. Během třiceti vyučovacích hodin se vám dostane maximální péče lektora a budete mít spoustu prostoru pro konzultaci nejen s lektorem, ale i s dalšími účastníky kurzu.

Komu je kurz určen:

Kurz je určen začínajícím i pokročilým amatérským fotografům, kteří už nechtějí při snímání postupovat metodou pokus – omyl, ale chtějí poznat zákonitosti práce se světlem a přivést tak své představy do zdařilé podoby. Kurz nevyžaduje znalost exponometrie či práce v ateliéru. Očekávána je schopnost ovládat základní funkce svého fotoaparátu. Kurz je také určet těm fotografům či fotografkám, kteří mají zájem začít pracovat se studiovými světly a  chtěji si ověřit v praxi, k čemu jim bude toto vybavení dobré a získají znalosti, jak jej využívat.

Upozornění: Vzhledem k osobní povaze pořizovaných snímků slouží fotografie pouze ke studijním účelům frekventantů a je zakázáno je jakkoli dále šířit. V případě zájmu může lektor a modelka udělit souhlas k využití fotografie do portfolia autora.

Poznámka: Přineste si s sebou vlastní fotoaparát (DSLR) s objektivy.

 

 

Uvedené fotografie jsou z tohoto kurzu.

Fotografie z posledních kurzů naleznete na facebookovém profilu fotoškoly v záložce fotky/alba - viz jednotlivá alba s fotografiemi z různých kurzů - více: https://www.facebook.com/fotografickekurzy

Lektor kurzu: Vít Mádr, http://www.studiomadr.cz
Vít Mádr pracuje od roku 1988 jako reklamní a portrétní fotograf. Je členem Asociace profesionálních fotografů. S lektorskou činností se zabývá od roku 2004, nyní lektoruje v rámci Ateliéru Víta Mádra, který je součástí Ateliéru fotografické praxe - AFOP - www.afop.cz. Více o lektorovi na stránce lektor.

Přihlášení, ceny, termíny: 
na webu AFOP: 
http://afop.cz/kurzy/tema/vecerni-skola-fotografie

______________________________________________________________

Digineff                       Afop                        Asociace profesionálních fotografů                        pronájem ateliéru Brno                        Fotopartner
   Digineff                 Ateliér fotografické praxe   Asociace profesionálních fotografů  Pronájem ateliéru v Brně         Fotopartner - fototechnika
__________________________________________________________________________________________
Ateliér Víta Mádra - fotografická škola - www.fotoskola.madr.cz - kontakt: fotoskola@madr.cz
úvod   -   kurzy   -   lektor   -   blog   -   kontakt
Copyright: Vít Mádr (C) 2013 a dále, zákaz kopírování jakéhokoliv obsahu z těchto stránek bez vědomí autora