Ateliér Víta Mádra - fotografická škola - Posuňte své možnosti :-)               facebook blog twitter instagram pinterest linkedin
foto
Vít Mádr se živí jako reklamní a portrétní fotograf od roku 1988. Mimo to se zabývá od roku 2004 lektorskou a konzultační fotografickou činností. Jeho profesní prezentace je na http://www.studiomadr.cz. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR. Kurzy provozuje pod www.afop.cz, pod záštitou Ondřeje Neffa - www.digineff.cz.
Typy kurzů: individuální konzultace a kurzy, firemní akce a workshopy, půl - jedno - vícedenní kurzy, komplexní vzdělávání, dílny, workshopy.

uvod    kurzy      lektor      blog       kontakt
                                                                                                                                                                                                    


KURZ: 
Jarní víkendová fotoškola - mírně pokročilí i začátečníci - Brno
kurz pro mírně pokročilé amatéry a začínající profesionály
4 dny - celodenní lekce a praxe v ateliéru i v exteriéru - soboty
Komplexní základní fotografické vzdělání
Úvod do fotografické techniky
Kompozice, exponometrie, práce se světlem
Produktová, portrétní, modelingová fotografie
Fotografie architektury, krajiny, street fotografie
Samostatné práce - domácí úkolyVíkendová škola fotografie je určena všem vážným zájemcům o fotografii, kteří se nechtějí spokojit jen s pouhým mačkáním spouště, ale rádi by pronikli hlouběji do tajů skutečného fotografování.

   

Kreativita, nápaditost a vaše osobní vidění světa je základem každé dobré fotografie a my vám to rádi dokážeme! V kurzu projdeme základy kompozice, naučíme vás bravurně ovládat váš fotoaparát, vhodně vyžívat clonu a čas, používat různé zdroje světla k vaší fotografické tvorbě a v neposlední řadě si osvojíte práci v ateliéru i plenéru.


 

Seznámení se s fotoaparátem – vztah mezi citlivostí, časem a clonou, histogram, teplota chromatičnosti, typy objektivů a filtrů, teorie am praxe kompozice, skladby a stavby obrazu.

Produktové fotografie - druhy světel, svícení jedním, dvěma, třemi světly, práce s odraznými deskami – fotografie produktů (sklo, kov, atd.) – makrofotografie v interiéru a exteriéru, její specifika a úskalí, mezikroužky, předsádky, využití externího blesku, práce s flashmetrem.

Fotografie architektury – padající linie, shift objektiv, druhy světel, odlesky, využití polarizačního filtru.

Reportážní a dokumentární fotografie – ukázky, pravidla, vytvoření fotografického příběhu.

Portrétní fotografie – využití různých druhů světla, zábleskových zdrojů, odrazných desek. Metody svícení – glamour, lowkey, highkey.

Modelingová fotografie – styly svícení, práce s modelem.

Nalezené zátiší v inetriéru a exteriéru

Základy krajinářské fotografie

   

Komu je kurz určen:

Kurz je určen začínajícím i pokročilým amatérským fotografům, kteří už nechtějí při snímání postupovat metodou pokus – omyl, ale chtějí poznat zákonitosti práce se světlem a přivést tak své představy do zdařilé podoby. Kurz nevyžaduje znalost exponometrie či práce v ateliéru. Očekávána je schopnost ovládat základní funkce svého fotoaparátu. Kurz je také určet těm fotografům či fotografkám, kteří mají zájem začít pracovat se studiovými světly a  chtěji si ověřit v praxi, k čemu jim bude toto vybavení dobré a získají znalosti, jak jej využívat. Zároveň ti, kteří si chtějí vybavení ateliéru pořídit, se dozvědí, co je k tomu všechno pro začátek potřeba.

  

Upozornění: Vzhledem k osobní povaze pořizovaných snímků slouží fotografie pouze ke studijním účelům frekventantů a je zakázáno je jakkoli dále šířit. V případě zájmu může lektor a modelka udělit souhlas k využití fotografie do portfolia autora.

Poznámka: Přineste si s sebou vlastní fotoaparát (DSLR) s objektivy.

Semináře budou probíhat v plně vybaveném ateliéru a v exteriérech.

Účastníci kurzu budou mít dostatek času pro praktické vyzkoušení si probírané látky, tak aby si vše mohli řádně procvičit a osvojit.

Lekce budou doplněné domácími cvičeními odpovídající probrané látce. Úkoly vám pomohou důkladně si osvojit probranou látku a jejich následné ohodnocení profesionálním fotografem vás posunout vždy o krůček vpřed ve vaší tvorbě a dokonalosti.

 

Uvedené fotografie jsou z tohoto kurzu.

Lektor kurzu: Vít Mádr, http://www.studiomadr.cz
Vít Mádr pracuje od roku 1988 jako reklamní a portrétní fotograf. Je členem Asociace profesionálních fotografů. S lektorskou činností se zabývá od roku 2004, nyní lektoruje v rámci Ateliéru Víta Mádra, který je součástí Ateliéru fotografické praxe - AFOP - www.afop.cz. Více o lektorovi na stránce lektor.

Přihlášení, ceny, termíny: 
na webu AFOP: 
http://afop.cz/kurzy/tema/jarni-vikendova-skola-fotografie-v-brne


 
______________________________________________________________

Digineff                       Afop                        Asociace profesionálních fotografů                        pronájem ateliéru Brno                        Fotopartner
   Digineff                 Ateliér fotografické praxe   Asociace profesionálních fotografů  Pronájem ateliéru v Brně         Fotopartner - fototechnika
__________________________________________________________________________________________
Ateliér Víta Mádra - fotografická škola - www.fotoskola.madr.cz - kontakt: fotoskola@madr.cz
úvod   -   kurzy   -   lektor   -   blog   -   kontakt
Copyright: Vít Mádr (C) 2013 a dále, zákaz kopírování jakéhokoliv obsahu z těchto stránek bez vědomí autora